VIDEO/ E pabesueshme, në Afrikën e Jugut akordohet penalltia më e turpshme

schedule10:57 - 6 Gusht, 2021

schedule 10:57 - 6 Gusht, 2021

Në Afrikën e Jugut është akorduar një penallti qesharake dhe pothuajse e pabesueshme.

Luhej ndeshja Amazulu-Golden Arrows dhe një lojtar ia ka dalë të mashtrojë arbitrin kryesor të ndeshjes.

https://streamable.com/0fk1oj

Prekje e topit me dorë përpara se të futej në zonë, aty ku një mbrojtës kundërshtar e rrëzon në zonë.

Kryesori nuk pa asgjë, anësori ishte në gjumë, teksa penalltia u kthye në gol, moment që solli protesta të shumta. /abcnews.al