VIDEO/ Driblim unik dhe i mahnitshëm, Maradona kujton një nga perlat e tij

schedule21:58 - 9 Maj, 2020

schedule 21:58 - 9 Maj, 2020

Magjitë që ka dhuruar në fushat e futbollit kanë emocionuar miliona tifozë dhe Diego Maradona ka shumë për të kujtuar. Legjenda e futbollit botëror, për shumëkënd më i miri i historisë së kësaj loje, ka publikuar një video të veçantë.

“El Pibe de Oro”, idhulli i përjetshëm i popullit argjentinas dhe atij napolitan, dallohet teksa kryen një veprim fantastik teknik. Një gjest i mahnitshëm dhe unik, ashtu siç ishte Diego Maradona brenda fushave të blerta.

Shokimi është aq i madh për kundërshtarin, i cili hutohet keq dhe përfundon i rrëzuar në tokë. Për më shumë shijoni videon e mëposhtme. /abcnews.al