VIDEO/ Dita e tretë: FSHF jep instruksionet, si të stërviteni në shtëpi

schedule13:58 - 26 Mars, 2020

schedule 13:58 - 26 Mars, 2020

Federata e Futbollit siç ju ka njoftuar me herët po vijon me programin stërvitor në kushte karantine për shkak të pandemisë COVID-19.

Zëvendës përgatitësi atletik i skuadrës kombëtare, Luca Laurenti do të shpjegojë sot ushtrimet e radhës që duhet të realizojnë futbollistët profesionistë, e deri tek mosha U-15 meshkuj dhe femra.

Sipas udhëzimit gjatë ushtrimeve nëse është e mundur duhen: tapet, llastik, pesha të ndryshme, ujë për të pirë dhe një litar. /fshf.org