Video/Del peshkaqeni në bregdetin e Radhimës

schedule13:12 - 13 Gusht, 2019

schedule 13:12 - 13 Gusht, 2019

 

Një peshkaqen ka dalë në bregdetin e Radhimës në Vlorë dhe ka panikosur pushuesit.

Ai quhet  peshkaqeni “Bebe” dhe u kap nga disa peshkatarë. Është i gjatë një metër e gjysmë por sipas peshkatarëve nuk është i rrezikshëm.

Vitet e fundit në brigjet e Adriatikut dhe te Jonit kanë dalë shpesh peshkaqen.

Sipas ekspertëve kjo ka ndodhur për shkak të ndryshimeve klimaterike./ABC News Albania 24/7