VIDEO | De Bruyne madhështor, City bën detyrën ndaj West Ham

22:35 | 19/02/202022:350

Është mbyllur takimi mes Manchester Cityt dhe West Hamit, me fitoren e pastër 2-0 të “Qytetarëve”. Të besuarit e Pep Guardiolës e dominuan totalisht këtë takim dhe i merituan tre pikët.

Gabriel Jesus pati dy raste të pastra brenda 30 minutave të para, por i vetëm përballë portierit Fabianksi, nuk arriti të shënojë. Në minutën e 30-të, mesfushori Rodri do të kalonte në avantazh Cityn.

Pas një krosimi perfekt të Kevin De Bruyne, spanjolli gjuan me kokë dhe mposht portierin e West Ham. Me rezultatin 1-0, u mbyllën 45 minutat e para. Në pjesën e dytë, De Bruyne do të shënonte vetë, në minutën e 62-të, për të vendosur rezultatin final të sfidës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono