VIDEO/ CR7 hero i Man United, dopietë dhe vendos rekord të ri

schedule23:13 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 23:13 - 2 Dhjetor, 2021

Ronaldo dhe vetëm Ronaldo. Portugezi ka qënë protagonist në fitoren 3-2 të Man United ndaj Arsenalit në Old Trafford.

Numri 7 Reali dy herë, një me penallti duke shkuar në kuotën e 801 golave si askush lojtar tjetër në historinë e futbollit. SHIKO GOLAT KETU.

Ndërkohë, sa i përket ndeshjes, Fernandes shënoi goline  tjetë për Man United, ndërsa për Arsenalin reralizuan Smith Rowe dhe Odegaard.

Man United mban vendin e 7 me 21 pikë, ndërsa Arsenali renditet i 5 me 23 pikë. /abcnews.al/