VIDEO/ Çmenden grekët, ky është goli më i bukur i shënuar nga një shqiptar

schedule19:26 - 8 Mars, 2021

schedule 19:26 - 8 Mars, 2021

Kristian Kushta do ta mbajë mend gjatë këtë gol. Sulmuesi vlonjat shënoi dy gola në triumfin që OF Ierapetra mori në transfertë kundër Karaikakis.

Këto ishin dy golat e parë të sulmuesit, i cili vijon të jetë nën kontratë me klubin e PAOK dhe në të shkuarën është huazuar edhe në Sllovaki.

Kushta i ka çmendur grekët me golin e shënuar me një lëvizje spektakolare akrobatike, pasi e kishte ndalur më parë topin me kraharor. Goditje ishte perfekte dhe portieri kundërshtar nuk e ndali dot. /abcnews.al