VIDEO/ Chelsea zyrtarisht në krizë, mposhtet dhe nga Newcastle

schedule20:29 - 12 Nëntor, 2022

schedule 20:29 - 12 Nëntor, 2022

Chelsea vijon krizën në Premier League. Blutë e Londrës janë mposhtur 1-0 ndaj Newcastle duke regjistruar ndeshjen e 5 radhazi pa fitore.

Goli i vetëm për vendasit u realizua nga Willock 67′.

Vlen të theksohet se Broja luajti për 73 minuta ku ishte nën hije.

Chelsea mbetet në vendin e 8 me 21 pikë, ndërsa Newcastle ngjitet në vendin e 3 me 30 pikë. SHIKO GOLIN /G.D abcnews.al/