VIDEO/ Çfarë ka mbetur pas zjarrit në zonën e Tales

schedule12:38 - 19 Qershor, 2022

schedule 12:38 - 19 Qershor, 2022

Janë shuar flakët në Tale të Lezhës pas disa orësh. Kjo që shihni në pamje është gjithçka çfarë ka mbetur.

Kanë qenë ndërhyrjet intensive të forcave zjarrfikëse por edhe të banorëve të zonës që parandaluan flakët të përhapeshin më tej.

Izolimi dhe shuarja e plotë e kësaj vatre u bë rreth orës 24 të së shtunës. Policia po heton nëse ky zjarr është vënë në mënyrë të qëllimshme.

/abcnews.al