VIDEO/ Bytyqi protagonist në Turqi, i mjaftojnë 6 minuta për të gjetur golin

schedule19:27 - 15 Maj, 2022

schedule 19:27 - 15 Maj, 2022

Zymer Bytyqy është kthyer në një lojtarë kyç për Konyasporin, pasi sulmuesi ka arritur të gjejë përsëri rrugën e rrjetës në Turqi.

Bytyqi ka zhbllokuar ndeshjen që në minutën e 6-të, teksa i ka dhënë avantazhin skuadrës së tij ndaj Hatayasporit. SHIKO GOLIN

25-vjeçari mori një asist nga krahu i djathtë dhe dërgoi topin lehtësisht në rrjetë. Ky ishte dhe goli i 8-të sezonal për sulmuesin në kampionatin turk, ndërsa ka dhënë edhe 7 asiste.

Kujtojmë se për Konyasporin titullarë në këtë takim janë edhe Sokol Cikalleshi dhe Endri Çekiçi, teksa rezultati mes dy ekipeve është 1-1. /f.a/abcnews.al