VIDEO/ Bundesliga nis zjarr, breshëri me gola në kampionatin gjerman

schedule17:40 - 19 Shtator, 2020

schedule 17:40 - 19 Shtator, 2020

Mbrëmjen e djeshme, startoi kampionati gjerman i futbollit, me fitoren 8-0 të Bayern Munchen kundër Schalke në “Allianz Arena”. Ndërsa sot, janë luajtur dhe 5 sfidat e radhës.

GOLAT/ Stuttgart 2-3  Freiburg

Eintracht Frankfurt ka bërë një hap fals, duke marrë vetëm një pikë pas barazimit 1-1 kundër Arminia Biefield. Hoffenhaim ka marrë një fitore spektakolare 2-3 në fushën e Koln, ndërsa Ausburg fitoi 1-3 kundër Union Berlin.

GOLAT/ Werder Bremen  1-4  Hertha Berlin

Fitore spektakolare ka arritur edhe Freiburg, me ekipin e Abrashit që mposhti 2-3 Stuttgartin. Ndërsa Hertha Berlin, ka shkatërruar me rezultatin 1-4 Werderin e Rashicës, me yllin dardan që nuk u grumbullua për shkak dëmtimi./abcnews.al