VIDEO | “Bum” Lewandowski, Bayern në avantazh kundër Dortmundit

schedule18:58 - 9 Nëntor, 2019

schedule 18:58 - 9 Nëntor, 2019

Robert Lewandowski po bën një sezon të shkëlqyer. Sulmuesi polak gjeti golin edhe në klasiken që po luhet në këto momente kundër Borussia Dortmund, në minutën e 17-të. Leëa përfiton mjaft mirë nga një krosim i shkëlqyer i Pavard, për të shënuar me kokë.

Lewandowski vazhdon të vendosë rekorde këtë sezon. Në 11 sfidat e para, polaku ka shënuar 15 gola. Gjithashtu, Lewa ka shënuar 39 gola në 39 ndeshjet e fundit. Polaku ka shënuar edhe në çdo ndeshje që ka luajtur këtë sezon, si në Bundesliga, ashtu dhe në Champions League. Goleador i lindur!/abcnews.al

Bundesliga, java 11

Bayern Munchen – Borussia Dortmund  1-0
Lewandoëski 17′