VIDEO/ Benjamin Kololli nuk ndalet, realizon golin e radhës në Zvicër

schedule20:19 - 22 Nëntor, 2020

schedule 20:19 - 22 Nëntor, 2020

Benjamin Kololli ka shënuar golin e radhës në kampionatin zviceran. Zurich e mbylli në barazim 2-2 takimin jashtë fushe kundër Sion, me “xholin” e Kosovës që realizoi golin e dytë të ekipit të tij.

Minuta e 56-të, ndeshja ishte 1-1 dhe Kololli kombinoi bukur me Marco Schonbachler. Ky i fundit ia pasoi sërish topin dhe 28-vjeçari shqiptar e dërgoi në rrjetë.

Vendasit shënuan sërish më vonë dhe të dy skuadrat ndanë nga një pikë. Ky ishte goli i tretë në kampionat për Kolollin, i cili është një nga pikat më të forta të Zurich. /abcnews.al