VIDEO/ “Bën faull Pogba dhe merr penallti United”, tërbohen tek Aston Villa

schedule12:31 - 2 Janar, 2021

schedule 12:31 - 2 Janar, 2021

Aston Villa u mposht ditën e djeshme nga Manchester United dhe vendimtare për fatet e ndeshjes ishte një penallti e kthyer në gol nga i zakonshmi Bruno Fernandes.

Ty Bracey ka postuar në Twitter videon e momentit të penalltisë së akorduar për “Djajtë e kuq” dhe shkruan se “faullin e bën Pogba dhe penalltinë e merr Manchester United”.

Portieri i Aston Villa, Emi Martinez, ka reaguar duke i bërë “retwett” dhe me një emoji që tregon tërbimin e tij, shkruan: “Momenti kryesor i ndeshjes”. /abcnews.al