VIDEO | Belgjika shënon 9 herë, triumf dhe për Kroacinë e Holandën

schedule23:59 - 10 Tetor, 2019

schedule 23:59 - 10 Tetor, 2019

Janë luajtur sot shumë sfida të vlefshme për kualifikueset e Euro2020. Ekipet e mëdha kanë arritur të fitojnë dhe nuk ka pasur asnjë hap fals. Qipro triumfoi 1-2 kundër Kazakistanit, ndërsa Bjellorusi-Estoni u nda në barazim pa gola.

Austria fitoi pastër 3-1 përballë Izraelit, ndërsa Belgjika ka tupëruar ekipin e San Marinos, duke i shënuar nëntë gola. Kroacia nuk është impenjuar shumë në takimin kundër Hungarisë, që e fitoi bindshëm 3-0, ndërsa Rusia e pati të thjeshtë ndaj Skocisë, në atë fitore 4-0. Rezultatet e plota të sfidave të mbrëmjes./abcnews.al

Euro2020, kualifikuese

Kazakistan 1 – 2 Qipro
Bjellorusi 0 – 0 Estoni   
Austri 3 – 1 Izrael
Belgjikë 9 – 0 San Marino
Kroaci 3 – 0 Hungari
Letoni 0 – 3 Poloni
Holandë 3 – 1 Irlandë e Veriut
Maqedoni e Veriut 2 – 1 Slloveni
Rusi 4 – 0 Skoci
Sllovaki 1 – 1 Uells