VIDEO/ Bayern i pamëshirshëm, Goretzka-Gnabry fundosin Leverkusen

schedule16:17 - 6 Qershor, 2020

schedule 16:17 - 6 Qershor, 2020

Bayern Munchen ka përmbysur gjithçka në 45 minutat e para. Leon Goretzka shënoi golin e dytë për kampionët në fuqi, tre minuta përpara mbylljes së pjesës së parë.

Mesfushori gjerman lëshoi një goditje nga rreth 20 metra dhe portieri vendas nuk ia doli të grushtonte topin. Gafë e finlandezit Hradecky dhe Bayerni në avantazh.

Skuadra e Flick nuk u ndal me kaq dhe realizoi një tjetër gol. Serge Gnabry dhuroi një parabolë të bukur në minutën e funjdit, bavarezët kryesojnë 1-3 dhe shkojnë në pushim me avantazhin e dyfishtë. /abcnews.al