VIDEO/ “Aspirinat” barazojnë shifrat, Grimaldo shtang “bavarezët” me një “eurogol”

schedule20:56 - 15 Shtator, 2023

schedule 20:56 - 15 Shtator, 2023

Pavarësisht se pësuan golin e parë të sfidë, që në minutën e 7′ të sfidës, nga “bomberi” i Bayern, Harry Kane, “aspirinat” e Bayer Leverkusen nuk janë dorëzuar dhe vetëm 17 minuta më pas kanë gjetur golin e barazimit.

Një goditje dënimi nga më shumë se 23 metra është ekzekutuar në mënyrë perfekte nga anësori spanjoll Grimaldo, i cili me një goditje potente në cepin e djathtë të portës mposht portierin Ulreicht, duke vendosur baraspeshën. Rezultati shkon në 1 me 1. /i.m /abcnews.al 

SHIKONI GOLIN: