VIDEO | Arsenali spektakolar, yjet e sulmit shkatërrojnë Newcastle

19:37 | 16/02/202019:370

Ozil, Aubameyang, Pepe dhe Lacazette: Sulmuesit e Arsenalit ishin në formë të shkëlqyer në takimin kundër Newcastle, të cilët “Topçinjtë” e fituan me rezultatin e thellë 4-0. Të katër lojtarët ofensivë arritën të gjenin golin.

Fillimisht, ishte Auba ai që shënon një gol shumë të bukur me kokë, pas krosimit nga Pepe nga e djathta. Bomberi nga Gaboni gjeti rrjetën e 15-të këtë sezon në Premier League.

Golin e dytë, e shënoi Nicolas Pepe 3 minuta më vonë. Bukayo Saka del mirë nga krahu i majtë dhe driblon dy futbollistë, për të shërbyer më pas te Pepe, i cili nuk e ka të vështirë të shënojë me të majtën.

Golin e tretë, do e shënonte ylli i skuadrës, Mesut Ozil. Pas plot 35 pasimeve, aksioni i Arsenalit konkretizohet me gol nga numri 10, i cili përfiton dhe nga një pasiguri e portierit Dubravka.

Dhe “qershia mbi tortë”, ishte goli i Lacazette. Bomberi francez kishte 9 ndeshje që nuk shënonte dhe takimin e sotëm e nisi nga stoli. Edhe pse luajti vetëm 10 minuta, Laca ia doli të shënojë, në sekondat e fundit të sfidës. Fitore e shkëlqyer për Arsenalin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono