VIDEO| Akuza për humbjen e derbit, presidenti i Fenerbahce sulmon tifozët

13:07 | 24/02/202013:070

Ditën e djeshme u zhvillua derbi turk mes Fenerbahces dhe Galatasarayt. Një sfidë që i prodhoi të gjitha, gola, kartona pa fund, penallti dhe sigurisht nuk mungoi as dhuna. Sfida përfundoi në shifrat 1-3 dhe sigurisht tifozët vendas nuk e pritën aspak mirë humbjen në shtëpi nga një rival direkt.

Humbja ndaj Gallatës u përjetua keq dhe nga presidenti i Fenerbahces, i cili nuk i mbajti dot nervat në fundin e takimit. Në momentin që miqtë shënuan golin e dytë dhe më pas të tretin, tifozët akuzonin klubin se e kishin trukuar ndeshjen.

Këtë gjë nuk e ka duruar aspak presidenti i Fenerit, Ersun Yanal, i cili ka sulmuar tifozët e ekipit të tij. Ai e humbi toruan dhe filloi të godasë çdo preson që i dilte përpara. U desh ndërhyrja e sigurimit të stadiumit dhe të truprojave të presidentit për të qetësuar situatën. Fenerbahce ndodhet në vendin e 6 në renditje, plot 7 pikë larg Gallatës, e cila është ngjitur në vendin e dytë. /abcnews.al

Fenerbahce President after 1-3 Galatasaray loss from r/soccer

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono