VIDEO/ Acarimi i Allegrit, shfaqen pamjet e momentit të sherrit

schedule16:00 - 13 Maj, 2022

schedule 16:00 - 13 Maj, 2022

Është një nga momentet më të kontestuara të finales së Kupës së Italisë mes Interit dhe Juventusit , episodi që ndezi zemërimin e Massimiliano Allegrit dhe që e çoi atë në një reagim që më pas u ndëshkua me karton të kuq, ndërsa kujtojmë se dje tekniku i “Zonjës së Vjetër” u pezullua me një ndeshje dhe u gjobit.

Trajneri i Juventusit ishte i bindur se kishte marrë një goditje nga një pjestarë i stafit të “Nerazzurrëve”.  Nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale shihet se si ndihmësi i Inzaghit, Mario Ceki, teksa po kthehet në pankinë pengohet me Alegrin dhe e godet.

Trajneri bardhezi mendon se gjesti ka qenë i qëllimshëm dhe keqdashës, për këtë arsye ai e ofendoi. Në këtë moment Ceki reagon ndaj tij dhe Maks shkon drejt pankinës së Interit.

/f.a/abcnews.al