Vidal e Barcelona arrijnë marrëveshjen, Conte e pret krahëhapur

schedule12:29 - 12 Shtator, 2020

schedule 12:29 - 12 Shtator, 2020

Arturo Vidal do të bashkohet me Antonio Conten. Mesfushori, i cili u kërkua edhe në janar nga italiani, ishte në bisedime me Barcelonën për ndërprerjen e bashkëpunimit.

Ngërçi ishte prej kërkesës së Vidal për të marrë nga Barcelona edhe pagat e sezonit të ri. Gjithsesi raportohet në Itali se mesfushori e ka zgjidhur çështjen e kontratës me katalanasit.

Vidal do t’i bashkohet Interit si lojtar i lirë dhe kështu Contes i plotësohet një nga objektivat e merkatos. Te zikaltërit tashmë duhet të mendojnë edhe të shesin, pasi grupi i lojtarëve është zgjeruar së tepërmi. /abcnews.al