Vendi në zgjedhje, Meta poston foto nga plazhi

schedule13:06 - 30 Qershor, 2019

schedule 13:06 - 30 Qershor, 2019

Ndërsa në vend po zhvillohen zgjedhjet vendore  dhe një pjesë e qyfterëve po vendore 2019 dhe shprehur vullnetin e tyre me votë për 61 kryebashkiakët, Presidenti Ilir Meta këtë të dielë ndodhet në plazh me zëdhënësin e tij Tedi Blushi.

Ai ka postuar një foto në rrjetin social “Facebook” ku shkruan: “Të dashur miq!  Sot me Blushin tim duke shijuar këtë të dielë historike plot diell dhe muzikë”.

Kreu i shtetit me anë të një dekreti ka shpallur datën 13 Tetor si ditë zgjedhjes pas shdekretimit të datës 30 Qershor. Ky vendim i Presidenti erdhi pasi opozita ka dalë nga Parlamenti dhe ka djegur mandate, duke kërkuar qeveri tranzitore pa Ramën Kryeministër./abcnews.al