Veliaj fton popullin shqiptar të votojë më 30 Qershor

schedule13:45 - 9 Qershor, 2019

schedule 13:45 - 9 Qershor, 2019

Kryebashkiaku Erion Veliaj në fushatën në Baldushk i bëri thirrje banorëve dhe popullit të votojnë më 30 Qershor, duke injoruar vendimin që presidenti Meta mori për shtyrjen e zgjedhjeve.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka vijuar fushatën zgjedhore, duke u ndalur në Baldushk. Fokusi i komunikimit të tij me banorët ka qenë vendimi i Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve. Njëlloj si kryeministri, Veliaj tha se zgjedhjet do mbahen më 30 qershor, pasi sipas tij vendimi i Metës nuk ka vlerë juridike.

Sipas Veliajt presidenti nuk ka parashikuar se çfarë do ndodhë kur të mbarojë mandati i kryebashkiakut në Tiranë.

Kryebashkiaku tha se demokratët nuk kanë qenë kurrë gati për zgjedhje e se do vijojnë të humbin njëlloj si në të kaluarën.

Veliaj ka nënvizuar se projektet në të gjithë Tiranën do vijojnë, ku përmend rregullimin e disa shkollave, punime për tregun bujqësor dhe tregun e shumicës agro-ushqimor./ABC News Albania 24/7