Vdes në moshën 32 vjeçare aktorja e njohur

schedule09:42 - 31 Gusht, 2022

schedule 09:42 - 31 Gusht, 2022

Aktorja dhe modelja nga Afrika e Jugut, Charlbi Dean vdiq të hënën në moshën 32-vjeçare nga një sëmundje e papritur në një spital të Nju Jorkut. Charlbi ndërroi jetë vetëm disa javë para publikimit të komedisë, Triangle of Sadness, e cila do ta bënte atë një yll.

Katër muaj më parë ajo u fejua me të dashurin e saj prej katër vitesh, Luke Chase Volker. Ajo u lind dhe u rrit në Cape Town teksa hyri në botën e modelingut që fëmijë. Karriera në aktrim nisi kur ajo ishte rreth 20 vjeç në filmin “Spud”. Ajo është shfaqur gjithashtu në shumë prodhime të tjera.

RIP: Modelja afrikano-jugore e kthyer në aktore Charlbi Dean vdiq në moshën 32 vjeçare nga një 'sëmundje e papritur' në një spital të qytetit të Nju Jorkut të hënën (foto 5 qershor)

Projekti i saj më i fundit ishte në “Triangle of Sadness”, filmi që sapo mori Palmën e Artë në Festivalin e Filmit në Kanë majin e kaluar, në të cilin ajo shfaqet së bashku me Harris Dickinson duke luajtur një çift të famshëm të modës.

Shkatërrues: Dean pati një rol të jashtëzakonshëm në filmin Triangle of Sadness, i cili fitoi çmimin kryesor të këtij viti në Festivalin e Filmit në Kanë

Charlbi Dean - Vianney Le Caer/Invision/AP

/abcnews.al