Vazhdojnë kontaktet e Romës me klubin legjendar turk për Zaniolon

schedule09:29 - 5 Shkurt, 2023

schedule 09:29 - 5 Shkurt, 2023

Diskutimet e Romës me Galatasaray për Niccolo Zaniolo janë në lulëzim të plotë, siç zbulon Fabrizio Romano në një postim në Twitter.

Në veçanti, gazetari italian raporton se dy skuadrat janë në negociata të avancuara për mesfushorin italian, me turqit që dëshirojnë blerjen në formë huazimi dhe italianët diskutojnë vetëm për shitjen e lojtarit.

Megjithatë, Zaniolo duket se po mendon seriozisht të largohet nga Roma, ku ka bërë 17 paraqitje këtë vit me 2 gola dhe 3 asistime në 1193 minuta. /G.D abcnews.al/