Vasili thirrje besimtarëve: Mos iu bindni Ramës, falni Bajramin

schedule23:35 - 22 Maj, 2020

schedule 23:35 - 22 Maj, 2020

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili u ka bërë thirrje besimtarëve myslimanë që të mos i binden kryeministrit Rama dhe të falin Bajramin, të dielën .

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vasili shkruan se Rama dhumoi më 17 maj të gjitha rregullat e Pandemisë dhe s’mund të ndalë faljen e Bajramit. Sipas Vasilit akti normativ nuk ka vlerë.

Statusi i Petrit Vasilit:

MOS JU BINDNI, BEJENI FALJEN E BAJRAMIT!!

Edi Rama me 1500 police sup me sup dhunoi te djelen me 17 maj te gjitha rregullat e pandemise per te prishur Teatrin.

S’mund te guxoje te ndale Faljen e Bajramit.

S’ka dy pale rregulla nje pale per popullin nje pale per Edi Ramen.

Akti Nornativ ka zero vlere, se zero e beri vete Edi Rama.

MOS JU BINDNI!!

KY ESHTE MASHTRIM S’KA ASNJE LIDHJE ME PANDEMINE!!

KY ESHTE GJYNAH QE S’KA FALJE!!

BESIMTARE MYSLYMANE BEJENI FALJEN E BAJRAMIT !!

/abcnews.al