Vanoli në “hall” ndaj Laçit, mungon Sidibe, “shqetëson” blutë edhe Lilaj

schedule13:45 - 13 Prill, 2022

schedule 13:45 - 13 Prill, 2022

Dinamo nuk po kalon aspak nj2ë moment të mirë në kampionat, ku humbja ndaj Kastriotit ka shtuar edhe më shumë “hallet” e bluve, pasi janë me një “këmbë” në Kategorinë e Parë.

Në një situatë të tillë, trajneri Rodolfo Vanoli duhet të përballet edhe me dëmtime dhe pezullime te një pjesë e konsiderueshme e lojtarëve.

Sfidën e javës së 29-të “nëndetësja blu” do e luajë kundër Laçit në transfertë, një takim ku tekniku italian duhet të bëjë pa Sidiben i cili është i pezulluar, pasi ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Ndërsa Sabien Lilaj mban në “ankth” teknikun italian për përballjen me Laçin pasi për shkak të një dëmtimi mungoi ndaj krutanëve. /f.a/abcnews.al