Vajza e Robert Aliajt fiton “The Voice Kids” në Belgjikë

schedule23:22 - 11 Shtator, 2020

schedule 23:22 - 11 Shtator, 2020

Gala, vajza e artistit Robert Aliaj ka fituar “The Voice Kids” në Belgjikë. Gala spikati që në fillim të konkurimit, duke bërë për vete jurinë dhe publikun me vokalin e saj.

Gala konkuroi me këngën “Don’t know why” të Norah James dhe bëri që të katërt anëtarët e jurisë të kthenin karriget.

Në mbrëmjen finale Gala performoi dy këngë të Elton John, ku ka mahnitur me zërin e saj, ndërsa ka rrëmbyer kështu trofeun.

 

View this post on Instagram

 

Gala kalon ne Top Finaleeeeeeeeeeeeeeeeee. @galaaliaj

A post shared by Robert Aliaj Dragot (@robertdragot) on

Robert Aliaj i ka ndarë emocionet e fitores së Galës me ndjekësit e tij në rrjetet sociale. Po ashtu Roberti është ngjitur në skenë bashkë me vajzë, ndërsa reflekton lumturi pafund.

Gala jeton në Belgjikë, ku edhe ka lindur, ndërsa edhe mediet belge e kanë vlerësuar vokalin dhe talentin e saj. Fitorja e “The Voice Kids” duket se do t’i hapë Galës rrugët e mëtejshme të suksesit në tregun  e muzikës.

g.v/abcnews.al