Vajza e deputetit në gjendje të rëndë për shkak të COVID, mjekët nxjerrin fëmijën me prerje çezariane

schedule16:36 - 29 Nëntor, 2021

schedule 16:36 - 29 Nëntor, 2021

Vajza 38-vjeçare e ish-deputetit të PASOK-ut grek Stathis Koutmeridis, Parthena po trajtohet në gJendje kritike për jetën për shkak të COVID.

Virgin Koutmeridou me profesion juriste, është diagnostifikuar me COVID teksa ishte në muajin e shtatë të shtatëzanisë. Fillimisht u shtrua në Ippokratio, por për shkak të përkeqësimit të gjendjes së saj u pa nevoja e transferimit të saj në Agios Loukas.

Mjekët arritën ta nxjerrin fëmijën me prerje çezariane dhe tashmë po përpiqen për të stabilizuar gjendjen e nënës së saj.

Babai i 38-vjeçares, duke folur për mediat u shpreh se e bija e shtyu vaksinimin me dy muaj për shkak se ishte konsultuar me gjinekologen e saj. m.v/Abcnews.al