“Unë te Bayern Munchen?”, Wenger i jep fund dilemave

schedule16:12 - 7 Nëntor, 2019

schedule 16:12 - 7 Nëntor, 2019

Në Gjermani dhe Francë janë të bindur: Arsene Wenger do të jetë trajneri i ri i Bayern Munchen. Kampionët e Gjermanisë ndodhen në tratativa të avancuara me 70-vjeçarin e njohur dhe akordi përfundimtar pritet të vijë në ditët e ardhshme.

Gjithsesi, për të frenuar entuziazmin e tifozëve bavarezë ka menduar vetë Wenger. Ish-trajneri i Arsenalit (i drejtoi për 22 vite rresht) ka reaguar me anë të një prononcimi për beIN Sports.

Nuk kam biseduar me asnjë drejtues të Bayernit dhe nuk e di nëse do ta bëjmë diçka të tillë në vijim“, është shprehur shkurtimisht Arsene Wenger. /abcnews.al