Ukraina miraton paketën e re të sanksioneve, mes tyre edhe vajzat e Putinit

schedule15:47 - 2 Shtator, 2022

schedule 15:47 - 2 Shtator, 2022

Sanksionet kanë dominuar shumë diskutime rreth kësaj lufte dhe Ukraina, sapo ka miratuar  paketën e re kundër 99 individëve dhe 178 personave juridikë nga Rusia dhe Bjellorusia, shkruan BBC.

Ai përfshin masa kundër vajzave të presidentit rus Vladimir Putin. Paketa synon gjithashtu ndërmarrjet ruse të mbrojtjes dhe zyrtarët e bankave qendrore ruse dhe bjelloruse.

Lista e sanksioneve përfshin kompani dhe organizata që ndihmojnë në mënyrë indirekte makinerinë e luftës ruse.

/abcnews.al