UEFA e shpall lojtarin e ndeshjes, shifrat e frikshme të Lewandowskit

schedule23:54 - 14 Shtator, 2021

schedule 23:54 - 14 Shtator, 2021

Robert Lewandowski ka shënuar dy herë në fitoren 0-3 të Bayernit ndaj Barcelonës.

Ai tashmë ka 22 gola në 17 ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve, ka njoftuar UEFA. Madje të gjitha këto ndeshje i ka fituar.

Lewandowski është shpallur lojtar i ndeshjes në “Camp Nou”.

“Lewandowski ishte klinik dhe vendimtar, si zakonisht. Performoi në nivel shumë të lartë para portës”, ka thënë Roberto Martinez i komitetit teknik të UEFA-s. /abcnews.al/