U raportua një “trup” në kanal, policia zbulon se ishte një manekin

schedule11:15 - 27 Mars, 2023

schedule 11:15 - 27 Mars, 2023

Pas një denoncimi se një trup ndodhej i mbytur në një kanal, policia në Ontario shkoi menjeherë në vendngjarje.

Mirëpo, e vërteta ishte krejtsisht ndryshe, pasi blutë zbuluan se ishte thjesht një manekin.

Menjëherë, zhytësitë e policisë u hodhën në kanal dhe kur ju afruan trupit vunë re se nuk bëhej fjalë për një person.

“Nuk ka asnjë shqetësim kriminal në këtë moment”, tha policia në një deklaratë në rrjetet sociale./abcnews.al