U kap teksa largohej me makinën që kishte vjedhur, ndalohet 14 vjeçari në Fier

schedule14:07 - 27 Shtator, 2023

schedule 14:07 - 27 Shtator, 2023

Një 14 vjeçar është kapur nga policia për vjedhje në Fier. Policia njofton se ndalimi i tij u bë në lagjen “11-janari” teksa po tentonte të largohej me automjetin që kishte vjedhur.

Në vijim të hetimeve, rezultoi se 14 vjeçari, në bashkëpunim me dy të mitur të tjerë (të proceduar penalisht më parë në gjendje të lirë), ka vjedhur gjatë gusht-shtator 2023 dhe 3 automjete.

Veprimet procedurale me 14-vjeçarin janë kryer në prani të avokatit, psikologut, punonjëses së NJMF-së dhe kujdestarit ligjor të të miturit. Sekuestrohen dhe 4 automjetet e vjedhura./abcnews.al