U bllokuan në kanionin e Langaricës/ Shpëtohen edhe 3 turistët e mbetur, janë gjendja e tyre shëndetësore

schedule18:03 - 25 Shtator, 2023

schedule 18:03 - 25 Shtator, 2023

 

Për shkak të reshjeve të dendura të shiut që kanë përfshirë të gjithë territorin e vendit tonë, 10 turistë të huaj u bllokuan mesditën e sotme në kanionin e Langaricës në Përmet.

Fillimisht u shpëtuan 7 prej tyre, ndërsa së fundmi janë shpëtuar edhe 3 të tjerët

LEXO EDHE: U bllokuan në kanionin e Langaricës, shpëtohen 7 turistë të huaj, në kërkim tre të tjerë

Fatmirësisht ata janë mirë dhe jashtë rrezikut për jetën./abcnews.al