Turi ballkanik, Engel në Shkup

schedule17:45 - 7 Korrik, 2019

schedule 17:45 - 7 Korrik, 2019

Kongresmeni amerikan Eliot Engel ka vijuar turin e tij ballkanas duke u ndalur në Shkup. Në takimet me Kryeministrin Zaev dhe kryeparlamentarin Xhaferri janë konfirmuar marrëdhëniet e mira mes Shteteve të Bashkuara dhe Maqedonisë së Veriut./ABC News Albania 24/7