Tuchel e nis aventurën te Bayern me merkato, kërkon dy lojtarët e Chelsea

schedule13:33 - 25 Mars, 2023

schedule 13:33 - 25 Mars, 2023

Pak çaste më parë u njoftua zyrtarisht në një konferencë për shtyp nga klubi i Bayern se Thomas Tuchel është trajenri më i ri i klubit Gjerman, madje ai hodhi edhe firmën e tij mbi fletën e bardhë.

Sipas “Football Loindon”, Tuchel ka filluar direkt me kërkesat e merkatos.

Tekniku gjerman i ka bërë të ditur klubit se sugjeron transferimin e Mateo Kovacic dhe portierin Edouard Mendy nga Chelsea./ h.ll/abcnews.al