Truku në Tik Tok që premton t’i bëjë qerpikët edhe më të gjatë

schedule16:04 - 25 Tetor, 2021

schedule 16:04 - 25 Tetor, 2021

Nuk keni nevojë për udhëzime për aplikimin e rimelit në qerpikët tuaj. Megjithatë, sado vite të kalojnë dhe për sa kohë që rrjetet sociale vazhdojnë të ushtrojnë ndikim dhe karakter “edukativ”, aq më shumë mënyra-teknike do të krijohen për të arritur qerpikë edhe më të gjatë e më të pasur.

Natyrisht, zgjedhja e maskarës “të duhur”, pra e asaj që plotëson nevojat për më shumë volum, gjatësi, dendësi etj, është gjëja e parë që duhet marrë parasysh, por jo e vetmja. Metoda që ju do të duhet të aplikoni bojë për vetulla, llogaritet në mënyrë të barabartë.

Metoda e maskarës “Zick Zack” nga TikTok

Më konkretisht, TikToker me emrin @makeupbylxna vjen për të na prezantuar me metodën e maskarave “Zick Zack”. Ajo fillon duke tërhequr majën e syrit të saj pak nga jashtë. Më pas, ajo merr në duar furçën e maskarës dhe në vend që ta mbajë horizontalisht, si zakonisht e mban fillimisht vertikalisht, duke e vendosur maskarën nga njëra anë në tjetrën përgjatë qerpikëve, duke bërë lëvizje zigzag. Më pas kthejeni penelin horizontalisht dhe aplikojeni rimelin si zakonisht. Së fundi, me një furçë tjetër të pastër, largon çdo njollë dhe papërsosmëri në qepallën e sipërme të lëvizshme. Qerpikët janë më të gjatë dhe me më shumë volum. Klikoni play për të parë videon e mëposhtme dhe metodën e maskarës “Zick Zack”!

@makeupbylxnaMascara Hack ✨ #makeuphack #mascarahsck #lashsensational

♬ love nwantiti (feat. Dj Yo! & AX’EL) [Remix] – CKay

Si ju pëlqen metoda e maskarës “Zick Zack”? A do të mendoni ndonjëherë të përdorni furçën e maskarës vertikalisht në qerpikët tuaj fillimisht dhe më pas në mënyrë klasike, horizontale? Në çdo rast, çfarë nëse na pyesni nuk do të shmangni, të paktën për herë të parë, përdorimi i furçës së maskarës vertikalisht është për t’u njollosur. Pra, pajisuni me shumë durim dhe rezultati, kush e di? Mund të jetë jashtëzakonisht mbresëlënës./abcnews.al