Truku “magjik” i blogerëve për realizimin e një selfie perfekte

schedule11:28 - 19 Mars, 2021

schedule 11:28 - 19 Mars, 2021

Nuk është sekret që gjithçka që shohim nga blogeret në Instagram nuk korrespondon me realitetin. Sidoqoftë sekreti i tyre i fundit ka të bëjë gjithashtu dhe me njerëzit e zakonshëm: një selfie perfekte para pasqyrës.

Ajo që blogerët nuk do të dëshironin të dini është se selfie përpara pasqyrës në të vërtetë nuk realizohet para një pasqyre.”Gjithçka që ju nevojitet është një celular i dytë ose një kamera rezervë“, thotë përdoruesja.

@karajewelSecrets bloggers don’t want you to know part 1 #greenscreen #selfie #phototips #blogger #model♬ original sound – Kara Del Toro

Videoja në TikTok vazhdon të tregojë hapat e nevojshëm pas një fotoje me ndriçim perfekt. Fakti që një selfie e tillë nuk realizohet para pasqyrës ka qenë një befasi për disa njerëz. “Unë gjithmonë isha kurioz se si pasqyrat e tyre ishin kaq të pastra”, thotë një përdoruese. /abcnews.al