Tronditet Turqia, tërmeti prej 5.6 i shkallës Righter shkund vendin

22:33 | 22/01/202022:330

Një tërmet i fortë ka goditur ditën e sotme Turqinë.

Pak minuta më parë tërmeti me forcë 5.6 të shkallës righter ka shkaktuar dëme materiale në epiqëndër e lëkundjes së fortë, Izmir.

Në një hark të shkurtër kohor kanë rënë disa tërmete, pas tërmetit të fortë, ku raportohet se janë shënuar 19 lëkundje më të lehta.

Tërmeti ka shkaktuar frikë të madhe tek banorët të cilët i frikësohen një lëkundje më të fortë. /albeu.com

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono