Tri pikat e dashurisë që çdo grua ka në trupin e saj

schedule22:54 - 22 Mars, 2021

schedule 22:54 - 22 Mars, 2021

Të gjitha gratë kanë zonat e tyre erogjene. Disa janë padyshim të njëjtat për shumicën.

Megjithatë, ekzistojnë pika specifike në trupin e femrës që janë më erogjene dhe kështu e ndihmojnë gruan të arrijë më shpejt orgazmën.

Shihni më poshtë tre prej tyre:

Tabanet

Fillimi me një masazh mund të lind mundësinë për ta afruar çiftin. Në fakt, praktika antike e refleksologjisë tregon se disa pika presioni në këmbë mund të shkaktojnë zgjim seksual.

Abdominale

Disa përkëdhelje në bark mund të jenë një përvojë e mahnitshme dashurie për gratë, thotë Amy Levine, eksperte seksi në New York, trajnere e çertifikuar dhe themeluese e SexEdSolutions.com. “Në fakt”, shton ajo, “në disa raste të rralla, gratë janë në gjendje të arrijnë orgazmën thjesht duke bërë ushtrime të caktuara të barkut. Ka shumë të ngjarë që shumica prej nesh të jetë në gjendje të përjetojë të njëjtin rezultat”.

Qafa

Qafa është padyshim një pjesë shumë sensuale e trupit tonë. Sipas ekspertëve, nuk ka asgjë më të mirë për parathënien sesa një burrë që qëndron pas jush, duke masazhuar shpatullat tuaja dhe duke bërë një rrugë puthjeje nga vija e flokëve deri në bazën e qafës./abcnews.al