“Tregoni kujdes, mund të helmoheni”, Horoskopi javor, 4-10 korrik 2022

schedule16:31 - 3 Korrik, 2022

schedule 16:31 - 3 Korrik, 2022

Horoskopi javor i Dashit

4-10 korrik: Në fillim të javës ia vlen të vihet bast për marrëdhëniet njerëzore. Dielli në Gaforre jep një pamje idealiste të botës. Në vazhdën e paqes shpirtërore dhe qetësisë, mund t’i jepni fund mosmarrëveshjeve të gjata. Horoskopi javor i Dashit sugjeron të bisedoni me të tjerët në mënyrë që ata të ndjejnë interesin tuaj të sinqertë.

Nga mesi i javës, Dashi do të forcojë dëshirën e tij për një ndryshim peizazhi. Kur Mërkuri është në Gaforre, ëndrrat e paqarta marrin formë reale. Ka mundësi që të merrni lajme të rëndësishme ose të ketë një pushim. Mos e humbisni këtë mundësi për të kaluar një kohë të mirë. Merrni pjesë në një ngjarje, shkoni në një ekskursion interesant.

Digjni gjithçka me zjarr!, motoja e fundjavës, megjithëse varet nga ju se si ta kaloni atë. Hëna në shenjën e Akrepit rrit tërheqjen e gjinive dhe ngjall pasion. Nëse nuk jeni në gjendje të përballoni ndjenjat, horoskopi javor për Dashin rekomandon të pajtoheni me dëshirat tuaja. Edhe nëse jeni shumë i zënë në punë, plot me punët e shtëpisë, gjithmonë mund të gjeni kohë për dashuri.

Horoskopi javor i Demit

4-10 korrik: Vështrimi që treguat në ditët e para të javës do t’i shpejtojë shumë gjërat. Dielli tek Gaforrja jep një pamje të matur të gjërave, ju bën të mendoni në mënyrë të pavarur. Horoskopi javor i Demit këshillon të ndiqni bindjet e brendshme në çdo situatë të dyshimtë. Për të ngritur gjendjen shpirtërore, shkoni në parukeri, sallë fitnesi ose SPA, gjithçka do të bëjë.

Në mes të javës, Demi mund të jetë shumë kërkues për veten dhe njerëzit rreth tyre. Kur Mërkuri është në Gaforre, është e vështirë të qëndroni të qetë: gjithçka që ndodh shkakton emocione të forta. Për të mos u njohur si një person i kufizuar, i mërzitshëm, mos shkoni shumë larg. Edhe nëse ka probleme të vogla, të gjitha llojet e mbivendosjeve, kjo nuk është një tragjedi. Jini më të qetë.

Fundjava do të jetë e ngarkuar, nëse nuk dëshironi të qëndroni të qetë. Nën Hënën në Akrep, njerëzit përpiqen të nënshtrojnë gjithçka në fuqinë e tyre. Për të shmangur dëshpërimin dhe melankolinë, horoskopi javor për Demin rekomandon të bëni një udhëtim të paplanifikuar. Edhe nëse është një udhëtim pune, do të merrni një përvojë të paharrueshme, dhe më e rëndësishmja, një përvojë shumë të çmuar.

Horoskopi javor i Binjakëve

4-10 korrik: Pritjet që keni në javën e parë të korrikut mund të mos realizohen. Por një strategji e mirëmenduar do të sjellë rezultatet e dëshiruara. Në jetën profesionale priten momente të këndshme: një promovim, një bonus në para. Edhe dashuria nuk do të jetë pengesë, por përpiquni të mos e merrni në zemër atë që po ndodh në planin personal. Situata mund të ndryshojë së shpejti.

Në çështjet që lidhen me strehimin, në ditët e para të javës ndiqni sugjerimet e intuitës. Me Diellin në Gaforre, mund të ndodhin gjëra që kundërshtojnë shpjegimin logjik. Horoskopi javor i Binjakëve këshillon të bëni një blerje me një shtrirje të gjatë. Situata juaj martesore dhe financiare ka gjasa të ndryshojë. Duke u fokusuar në ndjenjat tuaja të brendshme, nuk mund të gaboni.

Binjakët do ta kenë joshëse të ofrojnë një udhëtim në mes të javës. Kur Mërkuri është në Gaforre, ju dëshironi të merrni sa më shumë përshtypje. Udhëtim pune, udhëtim familjar ose udhëtim romantik, ka shumë arsye për të nisur rrugën. Udhëtimi do jetë veçanërisht i suksesshëm për beqarët, ndoshta takoni një të njohur.

Në fund të javës, me siguri do të ketë raste që do t’ju marrin plotësisht. Hëna në shenjën e Akrepit i jep kuptim të ri veprimeve të zakonshme. Nëse do të bëni diçka të rëndësishme, horoskopi javor për Binjakët rekomandon të hiqni dorë nga gjithçka dhe t’i kushtoni vëmendje vetes. Sigurohuni që shpirti dhe trupi të mbushen me butësi dhe shkëlqim të paimagjinueshëm.

Horoskopi javor i Gaforres

4-10 korrik: Duke punuar individualisht në javën e parë të korrikut, mund të arrini rezultate më të mira nga sa kishit paramenduar. Megjithatë, nuk duhet të merrni si pengesë asnjë kontakt. Tregoni largpamësi, merrni aleatë për të mbrojtur veten në të ardhmen. Puna mund të jetë një kurë e mirë për dështimet në dashuri, por gjithsesi gjeni kohë për të pushuar.

Mundohuni të mos mërziteni nëse diçka nuk shkon mirë në ditët e para të javës. Dielli në shenjën e Gaforres zgjon forcat e brendshme, jep besim për të ardhmen. Horoskopi javor i gaforres sugjeron që gjithçka të merret me qetësi. Grindje të vogla, probleme në punë, e gjithë kjo është e parëndësishme dhe kalimtare.

Në mesin e javës Gaforret do vazhdojnë të synojnë për mirë. Mërkuri në Gaforre pajis me aftësinë për të qenë i dhembshur, empatik dhe i mëshirshëm. Ka të ngjarë të takoni një mik të vjetër ose të jeni të vetëdijshëm për punët e një personi të dashur. Mos i hidhni poshtë problemet e njerëzve të tjerë, përpiquni të ndihmoni. Përpjekjet e shpenzuara me siguri do të shpërblehen: e mira do të kthehet dyfish.

Në fund të javës, potenciali juaj është i pamatshëm. Nën Hënën në Akrep, njerëzit janë solidë dhe kategorikë. Horoskopi javor për Gaforren parashikon sukses në çdo gjë që bëni. Nëse dëshironi të filloni ose të vazhdoni një lidhje, mos e frenoni seksualitetin tuaj. Ndërsa mund të humbni kohën tuaj, është më mirë të përqendroheni në aktivitetin intelektual.

Horoskopi javor i Luanit

4-10 korrik: Planet për të ndryshuar punë në fillim të javës mund të jenë të parakohshme. Dielli te Gaforrja rrit ndjenjën e detyrës dhe përgjegjësisë. Përpara se të presësh papritur majat, horoskopi javor i Luanit këshillon mbylljen e detyrimeve ekzistuese. Në një marrëdhënie dashurie, arrini mirëkuptim të ndërsjellë, edhe nëse duhet të bëni një përpjekje titanike.

Në mes të javës, Luanët do jenë pak të hutuar nga situata aktuale. Ndikimi i Mërkurit në Gaforre manifestohet në një qëndrim të qetë, meditues ndaj jetës.

Në fund të javës, mund të mësoni se çfarë do t’ju ndihmojë në karrierën tuaj. Hëna në Akrep i bën njerëzit këmbëngulës dhe kokëfortë, në kuptimin e mirë të fjalës. Horoskopi javor për Luanin rekomandon të mos kurseni kohë për studime. Klasat në internet nuk do të ndërhyjnë aspak në biznesin tuaj. Me motivimin tuaj dhe qëllimet e përcaktuara qartë, do të arrini sukses.

Horoskopi Javor i Virgjëreshës

4-10 korrik: Pritjet e mëdha në javën e parë të korrikut mund të mos realizohen. Por një strategji e mirëmenduar do të sjellë rezultatet e dëshiruara. Në jetën profesionale priten momente të këndshme: një promovim, një bonus në para. Edhe dashuria nuk do të jetë pengesë, por përpiquni të mos e merrni në zemër atë që po ndodh në planin personal. Situata mund të ndryshojë së shpejti.

Për sa i përket shëndetit, ditët e para të javës mund të jenë paksa të tensionuara. Dielli në shenjën e Gaforres i bën njerëzit dyshues, të pambrojtur ndaj frikës së tyre. Nëse vuani nga ndonjë sëmundje kronike, horoskopi javor i Virgjëreshës këshillon forcimin e sistemit nervor. Për shkak të një sëmundje psikosomatike, mund të humbni pushimin e shumëpritur.

Nga mesi i javës, Virgjëreshat do të jenë të mbushura me përgjegjësi të reja. Kur Mërkuri është në Gaforre, njerëzit vendosin një shirit të lartë dhe përpiqen ta arrijnë atë. Pavarësisht përgjegjësisë së shtuar, do të ndjeni një ndjenjë kënaqësie. Në fund të fundit, shumë rrugë po hapen, perspektivat janë të këndshme: një propozim martese, një pagë solide, një promovim, një ekip i ri.

Të mendosh për ndryshimin e punës gjatë fundjavave është krejtësisht e papërshtatshme. Hëna në shenjën e Akrepit jep prekshmëri, paaftësi për të falur. Për të mos qenë në një pozicion më të keq në krahasim me atë aktual, horoskopi javor për Virgjëreshën rekomandon të mos nxitoni për t’u shkarkuar. Jo çdo gjë është aq e keqe sa e imagjinoni. Tani, ju nuk mund të mburreni se jeni logjik dhe i matur.

Horoskopi Javor i Peshores

4-10 korrik: Filloni javën tuaj me grushte shteti dhe ndryshime nëse jeni të sigurt në veten tuaj. Me Diellin në Gaforre, njerëzit duket se qëndrojnë në një udhëkryq, të paaftë për të përcaktuar drejtimin. Horoskopi javor i Peshores ofron një rinovim të plotë imazhi. Ndriçoni imazhin tuaj, hiqni qafe njerëzit toksikë dhe zakonet e këqija. Ju vetë do të habiteni se si jeta do të trazohet dhe ndryshojë.

Nga mesi i javës, Peshorja do të përshpejtohet në mënyrë që të krijojë probleme shëndetësore. Nën ndikimin e Mërkurit në shenjën e Gaforres mund të zhvillohen pakënaqësi me veten dhe jetën. Duke punuar shumë, duke u përpjekur për të marrë përvojën maksimale, ju e ekspozoni trupin tuaj ndaj stresit. Përdorni vajra esencialë si livando dhe rozmarina për të rivendosur ekuilibrin e energjisë së brendshme.

Të kalosh një fundjavë larg të gjithëve është një ide që ia vlen të merret në konsideratë. Hëna në shenjën e Akrepit konsiderohet një periudhë e vështirë: situata është e tensionuar deri në kufi. Për të mos prishur marrëdhëniet me të tjerët, horoskopi javor për Peshoren rekomandon të kaloni një fundjavë në natyrë. Për më tepër, ka shumë mundësi të kohës së lirë: peshkim, lojëra sportive ose në një piknik.

Horoskopi javor i Akrepit

4-10 korrik: Miqtë e mirë do t’ju ndihmojnë të kaloni problemet e ditëve të para të javës. Me Diellin në shenjën e Gaforres, njerëzit janë të përgjegjshëm ndaj fatkeqësisë së dikujt tjetër. Nëse jeni nervoz për problemet e zyrës, horoskopi javor i Akrepit premton se lidhjet afatgjata do të jenë të dobishme. Është e mundur që ju të merrni një punë të ëndrrave tuaja. Në dashuri, mos jini kokëfortë dhe egoistë: më shumë butësi.

Punët e shtëpisë në mes të javës do të jenë vetëm një gëzim për Akrepët. Kur Mërkuri është në Gaforre, shkalla e problemit nuk duhet të mbivlerësohet. Nëse jeni të lodhur ose keni humbur besimin në aftësinë për të ndikuar në situatë, zhytuni në një atmosferë të ngrohtë shtëpiake. Çdo punë do të sjellë kënaqësi, madje edhe vaditja i luleve të brendshme ose të kopshtit.

Përkushtojeni fundjavën interesave tuaja personale, edhe nëse keni plane të tjera. Hëna në shenjën e Akrepit ju jep aftësinë për të insistuar në veten tuaj. Mënyra se si do të konsideroheni si një person opsional, horoskopi javor për Akrepin rekomandon të bëni vetëm atë që është shpirti. Filma, lexim librash, aktivitete në natyrë, lojëra intelektuale dhe sa më shumë gjëra të mira të jetë e mundur.

Horoskopi javor i Shigjetarit

4-10 korrik: Mund të shmangni situatat stresuese në fillim të javës nëse besoni në veten tuaj. Me Diellin në Gaforre, intuita e udhëheq një person në rrugën e duhur. Horoskopi javor i Shigjetarit sugjeron të jeni selektiv në biznes. Nëse shpirti nuk gënjen, hiqni dorë nga ideja. Në jetën tuaj personale, besoni zemrën tuaj, abstrakte nga faktorët e jashtëm: janë vetëm dy në dashuri.

Në mes të javës, Shigjetari i dashuruar do të lëngojë nga padurimi dhe pasioni. Nën ndikimin e Mërkurit në shenjën e Gaforres, një person është lehtësisht i sugjerueshëm. Nëse jeni të lidhur me një koleg jo vetëm nga puna, por edhe nga një marrëdhënie romantike, merrni vendimin përfundimtar. Nuk do të mund të fshiheni për një kohë të gjatë, nëse nuk ka pengesa, hapuni ndaj familjes.

Pakënaqësia nga e para mund të errësojë fundjavën, gjë që është krejtësisht e padëshirueshme. Hëna në Akrep i bën njerëzit sarkastikë dhe xhelozë. Nëse jeni emocionalisht të papërmbajtur, horoskopi javor për Shigjetarin paralajmëron: situata është shumë shpërthyese. Kanalizoni energjitë tuaja në diçka më shpërblyese, organizoni një takim romantik ose shkoni përpara në punë.

Horoskopi javor i Bricjapit

4-10 korrik: Në ditët e para të javës, mund të përmirësoni imazhin tuaj. Me Diellin në Gaforre, njerëzit janë të dhembshur me njëri-tjetrin. Për t’u ndjerë të sigurt në rrethet e biznesit, horoskopi javor i Bricjapit ju këshillon të shtrëngoni vazhdimisht nivelin tuaj profesional. Gjithashtu, sigurohuni që kostumi, manikyri dhe rrobat tuaja të jenë të përsosura. Merrni kohë për t’u kujdesur për veten.

Bricjapët në mesjavë janë ëndërrimtarë dhe pak të shpërndarë. Ndikimi i Mërkurit në shenjën e Gaforres manifestohet në izolim: një person është i zhytur në vetvete. Nëse papritmas ju dukej se gjëra të rëndësishme po kalojnë, nuk mund ta kuptoni thelbin, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Shkoni në aktivitetet tuaja të zakonshme, mos i humbisni stërvitjet tuaja, ritmi i zakonshëm është shumë i rëndësishëm.

Moderimi në dëshira është garanci për një fundjavë të mbarë. Nën Hënën në shenjën e Akrepit, njerëzit bëhen shumë agresivë. Për të mos ndezur situatën, horoskopi javor për Bricjapin bën thirrje për të hequr dorë nga alkooli. Pasojat e pirjes mund të jenë të tmerrshme. Përveç kësaj, mos e mbingarkoni me të gjitha llojet e të mirave, ekziston rreziku i helmimit.

Horoskopi javor i Ujorit

4-10 korrik: Duke marrë iniciativën në ditët e para të javës, do t’i interesoni drejtuesit. Me Diellin në shenjën e Gaforres ndryshimet janë të vështira, por pasi të bëhet zgjedhja nuk ka më kthim pas. Nëse vendosni të kërkoni një promovim, horoskopi javor i Ujorit sugjeron të shfaqni të gjithë sharmin tuaj. Ofroni ide, ngatërroni me fjalë, premtoni ndonjë gjë, veproni në rrezikun tuaj për përfitim.

Nga mesi i javës, Ujori mund të bëhet më i bindur se është koha për të ndryshuar zakonet. Kur Mërkuri është në Gaforre, njerëzit shfaqin preferenca të paqëndrueshme. Përpara se të filloni të luftoni atë që duket se po ju ndalon, përpiquni të vendosni mendimet tuaja në rregull. Për të përmirësuar performancën mendore, gjeni ekuilibrin, meditoni, bëni ushtrime të frymëmarrjes.

Si negociator në fund të javës, do të jeni të shkëlqyer. Nën Hënën në shenjën e Akrepit, njerëzit marrin një pozicion aktiv të jetës. Nëse jeni bërë pjesëmarrës në një konflikt të korporatës, horoskopi javor për Ujorin rekomandon organizimin e një pushimi me kolegët. Takimi në një mjedis joformal do të ndihmojë në eliminimin e të gjitha kontradiktave.

Horoskopi javor i Peshqve

4-10 korrik: Intuita do ju mbajë larg telasheve në fillim të javës. Me Diellin në shenjën e Gaforres, mendja ndërgjegjeshëm funksionon veçanërisht në mënyrë aktive. Horoskopi javor i Peshqve beson se falë instinktit natyror mund të shmangni telashet e mëdha. Nëse keni dyshime, ndaloni, edhe nëse keni shkuar larg. Ju mund të bëni një ndryshim, gjëja kryesore është t’i qëndroni besnik vetes.

Detyrat e reja me të cilat përballen Peshqit në mes të javës do të kërkojnë përqendrim. Nën ndikimin e Mërkurit në shenjën e Gaforres, opinioni mund të ndryshojë disa herë në ditë. Për të mbledhur mendimet tuaja, rregulloni veten. Flokë, manikyr, kostum, perfeksion në çdo detaj. Pamja juaj është vetëm e admirueshme: klasa më e lartë është menjëherë e dukshme.

Çështjet financiare në fund të javës do zgjidhen me vështirësi. Nën Hënën në shenjën e Akrepit shfaqet eksitim dhe gatishmëri për akte të nxituara. Nëse vendosni të bëni pazar, horoskopi javor për Peshqit kërkon shpenzime të arsyeshme. Duke hedhur lekë majtas-djathtas, blen shumë gjëra të panevojshme, dhe jo të cilësisë më të mirë.