Tre këshilla të lehta dhe shumë ekonomike për të larguar celulitin

schedule14:54 - 13 Janar, 2022

schedule 14:54 - 13 Janar, 2022

Celuliti nuk është vetëm i shëmtuar, por edhe rezultat i perfuzionit të dobët lokal që rezulton në qelizat dhjamore.

Kjo është një arsye më shumë përse duam ta largojmë njëherë e përgjithmonë.

Nëse i përkisni kategorisë së femrave që janë mërzitur nga gjimnastika apo nuk kanë kohë, ka mënyra shumë të lehta.

Pini ujë

Mund ta keni dëgjuar shumë herë, por uji bën mrekulli. Hidraton trupin dhe ndihmon në gjakderdhjen e mirë të të gjitha zonave. Idealisht duhet të konsumoni dy litra në ditë.

Hipni dhe ngjisni shkallët

Nëse nuk keni kohë apo para për stërvitje, përfitoni nga shkallët që keni ose në pallatin tuaj të banesës ose në punën tuaj. Edhe nëse e bëni për dhjetë minuta, rezultatet do të jenë të dukshme.

Thuaj po furçës

Kur bëni dush, sigurohuni që të fërkoni zonën e problemit me një furçë banje jo më shumë se 15 minuta./abcnews.al