Tre golat i rrisin çmimin, Atletico Madrid “gozhdon” Juventusin

schedule13:18 - 8 Gusht, 2022

schedule 13:18 - 8 Gusht, 2022

Alvaro Morata shënoi tre gola në miqësoren e djeshme kundër Juventusit, që përfundoi 4-0 në favor të Atletico Madrid.

Bardhezinjtë ishin futur në bisedime për sulmuesin dhe ishin të gatshëm të ofronin deri në 20 milionë euro për kartonin e tij.

Pas tre golave të shënuar dje, Atletico Madrid i ka rritur pretendimet dhe synon të përfitojë 25 milionë euro nga shitja e spanjollit. / abcnews.al