Trajneri i Portugalisë? Mourinho: Ndoshta Santos do të vazhdojë për një kohë të gjatë…

schedule11:40 - 22 Shtator, 2022

schedule 11:40 - 22 Shtator, 2022

Jose Mourinho është padiskutim një nga trajnerët më të mirë që ka aktualisht bota e futbollit. Trajneri portugez po bën mjaft mirë te skuadra e Romës në Serie A, teksa me këto të fundit arriti të fitonte dhe trofeun e Conference League.

Sipas mediave italiane, tekniku 59-vjeçarë nuk do të rrijë për shumë kohë në krye të verdhekuqve, pasi mund të ulet në stolin e kombëtares së njohur.

Sipas “Correre dello Sport”, Mourinho mund të marrë frenat e Portugalisë pas “Katar 2022”, pasi trajneri aktual i portugezve mund të largohet pas kampionatit botëror.

Por i pyetur nga mediat italiane për një mundësi të tillë, Mourinho ka theksuar se : “Nuk dihet nëse Fernando Santos do të vazhdojë për një kohë të gjatë të jetë në krye të Portugalisë. Ata po bëjnë mirë dhe ne në “Katar 2022” duhet t’iu urojmë fat”. /f.a/abcnews.al