Tottenham po planifikon një merkato shokuese

schedule19:45 - 29 Shtator, 2022

schedule 19:45 - 29 Shtator, 2022

Antonio Conte tashmë ka planifikuar synimet e para me Spurs gjatë muajve të ardhshëm do të jetë gjetja e një zëvendësuesi të konsiderueshëm për Hugo Lloris.

Portieri dhe kapiteni i klubit londinez po i afrohet pensionit, por mbi të gjitha përfundimit të kontratës së tij që skadon në vitin 2024. Dhe Antonio Conte do të ëndërronte të rekrutonte Jan Oblak sipas Evening Standard. Mbi të gjitha, misioni kryesor i Tottenham është Harry Kane.

Një vit nga përfundimi i kontratës së tij, sulmuesi yll i Tre Luanëve mund të joshet për të zbuluar një kampionat të ri. Sipas informacioneve të fundit të marra nga Bild, Bayern Munich nuk e ka mbyllur dosjen e Harry Kane. Për drejtuesit bavarez, ai është pasuesi ideal i Robert Lewandowskit. Më në fund, Antonio Conte ka vendosur për të ardhmen e Dejan Kulusevskit.

Suedezi i huazuar nga Juventus që nga janari i vitit 2021 do të qëndrojë patjetër në Londër. /G.D abcnews.al/