Tjetër tragjedi sot në botën e futbollit, vdes trajneri legjendar serb

schedule20:15 - 6 Prill, 2020

schedule 20:15 - 6 Prill, 2020

Pas tragjedisë në Spanjë, ku u nda nga jeta e ëma e Pep Guardiolës nga Koronavirus, një tjetër person ka ndërruar jetë. Bëhet fjalë për trajnerin legjendar serb, Radomir Antic.

Si futbollist, Antic ka luajtur 17 vite për ekipin e Partizanit të Beogradit, ndërsa si trajner, ishte shumë i suksesshëm tek Atletico Madrid, ku fitoi dopietën (La Liga & Copa del Rey) në sezonin 95/96.

Strategu serb ka drejtuar gjithashtu edhe dy ekipet gjigante spanjolle, Barcelona dhe Real Madrid. Radomir Antic ndahet nga jeta në moshën 71 vjeçare./abcnews.al