Tiranë, parandalohet përshkallëzimi i një konflikti me armë

schedule11:10 - 7 Prill, 2018

schedule 11:10 - 7 Prill, 2018

Ndërhyrja në kohë e policisë ka arritur të parandalojë përshkallëzimin e një konflikti me armë këtë të shtunë si dhe është bërë e mundur arrestimi i një personi lidhur me këtë ngjarje.

Në pranga ka rënë Shkëlqim Suloavdulaj (Luli), 36 vjeç, banues në fshatin Baldushk. Suloavdulaj dyshohet se për motive pronësie në Baldushk është konfliktuar me vëllain e 48-vjeçarit L.L duke e kanosur më pas atë me armë.

Autoritetet kanë sekuestruar një pistoletë së bashku me një krehër me gjashtë fishekë në cilësinë e provës materiale. Gjithashtu gjatë kontrollit në banesë iu gjetën dhe 18 fishekë luftarakë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”, dhe “Kanosja”./abcnews.al