Tirana spektakolare, mund kampionët dhe shkëputet nga ndjekësit

schedule23:00 - 17 Tetor, 2021

schedule 23:00 - 17 Tetor, 2021

Tirana arriti të mundë Teutën me rezultatin 3-2, në një ndeshje që dhuroi shumë emocione.

Një përballje që i pati të gjitha, gola, përmbysje, emocione, dhe mërzitje. Këtë herë fati I buzëqeshi Tiranës që ariti të përmbyste rezultatin dhe të fitontë ndaj kampionëve në fuqi.

Me këtë fitore skuadra “Bardh e Blu” e kryeqytetit arrin në kuotën e 11 pikëve, 3 pikë më shumë se skuadrat ndjekësë që janë Kukësi, Teuta dhe Eganatia, të cilat kanë grumbulluar nga 8 pikë sëcila.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga:

16′ Ivanoviç, 49′ (ag) Najdovski / 1’ Xhixha, 51′ Totre, 64′ Limaj

/abcnews.al