Tirana barazon me Laçin

schedule21:08 - 30 Mars, 2019

schedule 21:08 - 30 Mars, 2019

Përfundoi në barazim 1-1 dueli mes Tiranës dhe Laçit në takimin e vlefshëm për javën e 26 të kategorisë Superiore. Bardheblutë shënuan të parët por Laçi barazoi në minutën e fundit shtese.

Përfundoi në barazim 1-1 ndeshja ndaj Tiranës dhe Laçit e vlefshme për javën e 26 Kategorisë Superiore. Një ndeshje ku nuk mungoi asgjë duke filluar nga golat, kartoni i kuq apo polemikat e ashpra. Tirana merr një pikë që nuk e ndihmon shume në garën për mbijetesë ndërkohë që Laçi shmangu humbjen vetëm në sekondat e fundit të lojës.

Pjesa e parë e lojës nuk dhuroi shumë raste shënimi. Dëmtimet e Ngo dhe Turtullit nuk e zbehen aspak motivimin e bardhebluve që realizuan në fundin e pjesës së parë. Sentamu i ardhur nga stoli zhbllokon rezultatin duke kaluar në avantazh vendasit. Pjesa e dytë e lojës nis me një episode. Gjyqtari akordon 11 metërsh për Tiranën pasi Sefgjini ndërhyn m faull ndaj Halilit. Hasani merr përsipër ekzekutimin por Selmani kupton krahun.

Në minutën e 65, Halili realizon për Tiranën por gjyqtari e anulon golin për një prekje të topit me dorë madje i tregon kartonin e verdhë. Gjyqtari akordon 6 minuta shtesë që ndryshon afatet e takimit. Në minutën e 94, Najdenov ndërhyn me faull ndaj Hasanit dhe ndëshkohet me karton të kuq. Moment tensioni tek lojtarët. Në minutën e ‘99, Xhixha vendos baraspeshen duke mposhtur portierin Abibi. Tirana shpërdoron shumë dhe në fund ngushëllohet me një pikë. Në takimin tjetër, Teuta fitoi minimalisht 1-0 ndaj Kastriotit./abcnews.al